Nevím, jak by se dalo prokázat, že je správný ten první případ. Pokud vím, je to jen těžko prokazatelné, zato u druhého se u lékaře vše zapisuje. Ještě jsem totiž nikde neviděl větu, že po uběhnutí jednoho kilometru se ten a ten člověk zlepšil v duševních vědách o 0,65 procent. Ale zato o zraněních při sportování čtu dnes a denně. A mnohdy, bohužel, i těch, které končily smrtí. Takový je život.
Ale my budeme optimisté, a budeme se přesto zabývat sportovní stránkou věci. A pokud ještě žádný sport neděláte, zkuste to. Volte dle svých možností a schopností. Máte-li hypsofobii*, tak bych nedoporučoval horolezectví. Máte-li kremnofobii**, tedy druhý extrém, asi nebudete dělat pěší tůry k propastím. A vůbec, já vám doporučím sport, který není zase tak náročný, pokud jej ovšem nemíníte dělat na profesionální úrovni.
Vezměte si pár peněz a zamiřte do nejbližší prodejny se sportovním zbožím a kupte si trampolínu. Sama nestojí moc, ale je třeba k ní přikoupit pár drobností. A nyní POZOR. Abyste také vy, nebo vaše děti nenaplnili onu větu sportem k trvalé invaliditě, jako první se ptejte na to, co je to ochranná síť na trampolínu. To je snad nejdůležitější věc, protože bez ní by mohlo lehce dojít k úrazu. Hlavně u dětí. Ty občas neudrží pozornost a když s kamarády vyvádějí na trampolíně skopičiny, lehce se stane že mohou dopadnout mimo. Většino jen málo, ale končetina se tak dostává mezi okraj dopadové plochy a pružiny, nebo tělo dokonce dopadne zcela mimo dopadovou a odraznou plochu. Pokud máte ochrannou síť na trampolínu, nemůže k něčemu takovému dojít.
Opravdu si tuhle věc pohlídejte. Není to zase tak drahé, ale i kdyby bylo, vaše zdraví, či zdraví vašich potomků jistě stojí za všechny peníze. A věřte, že taková zlomená ruky dokáže pěkně potrápit jak dospělého, tak i dítě.
*- chorobný strach z výšky
**-chorobný strach z hloubky