Každému běžnému občanu se to může zdát snadné. Prostě se odkoupí byt od družstva a ten přejde do vašeho vlastnictví. Stejně jako by tomu bylo například v případě, že by jej vlastnil někdo jiný. Jenomže s družstvem to není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. V mnoha případech na toto téma už lidé rezignovali, protože zjistili, že to prostě není možné. Pokud nemáte dostatek vlastních financí, nebo nemůžete provést zástavu jiné nemovitosti, abyste si na tento objekt vzali hypotéku, pak se často nedá nic dělat a byt zůstává tak, jak byl, patří tedy dále družstvu a žádná banka vám nepomůže.
Existují možnosti, jak na to vyzrát? Říkáte si, že se přeci musí najít řešení, které by to prolomilo? Doufáte správně. Ano, existují už na trhu úvěry, které vám pomohou s financováním právě družstevního bytu a to klidně v rámci hypotéky, kterou uvalíte právě na tento objekt.
Takovéto úvěry se většinou hledají pod zkratkou hypotéka družstevní byt https://www.fahd.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/.
Problém s bydlením řeší mnoho lidí. V dnešní době není snadné získat něco vlastního. Postavit si dům, to chce pořádnou kuráž a koupit byt zase miliony. Není divu, že lidé hledají nejlevnější cestu, jak si pořídit vlastní bydlení, aby na tom neprodělali kalhoty.
Družstevní byt se tak zdá být tou ideální volbou, ale jsou s ním jenom samé problémy. Odkoupit ho chce totiž pevné nervy. Nemůžete na něj totiž získat hypotéku. Ta je možná až v tom případě, že odkoupíte část vlastnictví od bytového družstva. Tento podíl vám následně může zajistit, že si na byt můžete vzít běžnou hypotéku.
Ovšem pozor, banky a různé další společnosti poskytují daleko méně prostředků na financování těchto typů úvěrů. Můžete se tak setkat například pouze s 30 – 50 % hodnoty objektu. V některých případech i s vyšším úrokem. Na internetu najdete různé kalkulačky, které vám mohou pomoci vybrat vhodný typ úvěru.